Jeopark Kula Belediyespor, Efeler Ligi’nin 15’inci hafta mücadelelerinde Beşiktaş’ı Kula’da ağırladı. Maç boyunca rakibine nefes aldırmayan Kula’nın Filedeki Efeleri, Beşiktaş’ı 3-0 yenerek galibiyet serisini de 3 maça çıkardır.

Jeopark Kula Belediyespor Efeler Ligi’nin 15. hafta müsabakalarında kendi evinde Beşiktaş ile karşılaştı. Kula Spor Salonu’nda oynanan maçı, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz, Manisa Büyükşehir Kula Koordinasyon İşleri Müdürü Faik Şentürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut protokolden izlerken, Jeo Taraftar Grubu ve çok sayıda Kulalı voleybol sever tribünden takıma destek verdi. Filenin Efeleri, Beşiktaş karşısında oyuna etkili başladı. Rakibinin hücumlarını boşa çıkaran Jeopark Kula Belediyespor, file üstünde başarılı oyunlarla rakibinin direncini kırdı. Birinci seti 25-17 kazanan Jeopark Kula Belediyespor durumu 1-0’a getirdi. İkinci sette de etkili oyununu sürdüren Jeopark Kula Belediyespor, Beşiktaş’ın sayı kazanmasına izin vermedi ve 25-20 skorla maçta 2-0 öne geçti. Üçüncü seti de 25-21 kazanan Jeopark Kula Belediyespor maçı da 3-0’lık skorla alarak galibiyet serisini sürdürdü.

Kulüp Başkanı Yılmaz; ” Yükselişe Geçtik”

Son üç haftada üst üste alınan galibiyetlerin takıma yüksek motivasyon sağladığını belirten Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz; “Ligde oynadığımız son üç maçta Jeopark Kula Belediyespor Erkek Voleybol takımımız güzel bir galibiyet serisi yakaladık. Bu başarılı yükselişe taraftarımızın katkısı çok büyük. Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Beşiktaş’ı Kula’da 3-0 yenmek bizim için ayrı bir öneme sahip. İnşallah önümüzdeki maçlarda aynı mücadele ve azimle galibiyetler kazanıp hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun, başta olmak üzere antrenörümüzü ve oyuncularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum tüm Kula halkını da takımımıza olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tosun “Bizleri Sevindirdi”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Jeopark Kula Belediyespor voleybol takımımız her zaman olduğu gibi bizleri Beşiktaş karşısında da aldığı galibiyetle sevindirdi. Voleybol takımımız, ligde İnşallah bu azimli, kararlı ve emin adımlı ilerleyişi devam eder. Bu başarılı sonuçların alınmasında yönetiminden teknik heyetine, sporcusundan taraftarına emek veren ve destek olan herkese teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Jeopark Kula Belediyespor, 27 Ocak Cumartesi günü saat: 14.00’de Kula Spor Salonu’nda Türkiye’nin köklü kulüplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü ağırlayacak.