Oyuncu ve Yönetmen Ahmet Yenilmez, Geçlik ve Spor Bakanlığı'nın desteği ve Kula Belediyesi tarafından gerçekleştirilen; Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale tiyatrosunu Yunus Emre Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sergiledi.

Yenilmez, Kula'da sergilediği tek kişilik tiyatro öncesinde Kula sokaklarında vatandaşlar ile buluştu, tarihi Kula Evlerini ziyaret etti.

Kula Belediyesi tarafından Nar Çiçeği Hanım Eli derneğini ziyaret eden Yenilmez burada önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilere verdiği demeçte, yaklaşan yerel seçimin önemine değinen Yenilmez, Cumhur İttifakının memleketin geleceğini ve istikrarının teminatı olduğunu söyledi.

Yenilmez açıklamasında, "Bana sürekli sorarlar, Nedir bu Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki fark. Şudur efendim, Birileri bu gün Ülkücü olduğunu söyleyerek, Türk Milliyetçisi olduğunu söyleyerek bir çok ülkücünün idam cezasını isteyen, bir çok Ülkücünün Mamak C-5'lerde istikbalini kaybetmesine sebep olan Kenan Evren'dir. Cumhur İttifakının büyük parçası olan AK Pati 12 Eylül ile ilgili bildiğiniz gibi mahkeme yaptı ve 12 Eylül ihtilalinin başı Kenan Evren'in rütbelerini söktü. Yetmedi, Milliyetçi Hareket Partisi 12 Eylülün en büyük mağdurlarından birisiydi. Şu gördüğünüz ev 12 Eylül'de Mustafa Pehlivanoğlu'nu, Halil Esendağ'ı, Selçuk Duracığı ve bir çok Ülküdaşımızı idam eden, 12 Eylül katillerinin başı Kenan Evren'in doğduğu ev burası. Burası geçmiş dönemde Kenan Evren Müzesi olarak yapılmış. Bu gün Cumhur İttifakının adayı Sayın Hüseyin kardeşimiz Belediye Başkanı Seçildiğinde bu evin Kenan Evren Müzesi değil, Nar Çiçeği Hanım Eli Derneği olarak adını değiştirdi. Bayan kardeşlerimiz burada el işi ürünlerini satıyor, ev ekonomisine katkı sağlıyor. İşte 31 Martta oy verirken Cumhur İttifakı ile Millet ittifakı arasındaki fark budur." dedi.

Tiyatro sanatçısı ve yönetmen Ahmet Yenilmez, Yunus Emre Kültür Merkezinde sahnelediği oyun ile sanatseverleri büyüledi.