Kula Kaymakamı Osman Güvenin yerine atanan Iğdır İli Aralık İlçesi Kaymakamı Kemal Duru bugün Kula’da göreve başladı.

Bugüne kadar Orta Anadolu ve Doğu Anadolu’da Kaymakam olarak görev yaptım.

Batı illerinde görev yapmamıştım batıdaki ilk görev yerim Manisa’nın Kula ilçesi oldu  bugün Kula İlçemizi erken saatlerde kısa bir süre dolaştım şirin ve güzel bir ilçe burada görev almaktan mutluyum diyen Duru ilerleyen günlerde Kula’yı ve Kula’lıyı tanıma fırsatım daha çok olacak burada başlatılan ve devam eden çalışmaları takip ederek bitirmeye çalışacağım dedi.

YENİ KAYMAKAM KEMAL DURU KİMDİR

1981 yılında Eskişehir’in Mihalgazi ilçesine bağlı Sakarılıca köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Mihalgazi ilçesinde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

 

2005 yılında Mülki İdare Amirliği Mesleğine Bilecik Kaymakam Adayı olarak başladı. Karaman İli Sarıveliler ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 2009 -2011 yılları arası Harmancık İlçe Kaymakamlığı, 2011-2013 yılları arasında Bingöl İli Adaklı İlçe Kaymakamlığı, 2013-2014 tarihinde Kars İli Kağızman İlçe Kaymakamlığı, 2014-2016 tarihinde Nevşehir İli Kozaklı İlçe Kaymakamlığı görevini ifa etti.. Evli ve iki çocuk babasıdır