Ramazan ayının girmesiyle başlayan pide satış fiyatlarının kaç lira olacağı hakkında ki söylentilere Kula Esnaf ve Sanatkârlar Odası noktayı koymuştu. Esnaf odası Başkanı Aytekin Şadan yaptığı açıklamada Kula’da 250 gram, halk arasında küçük olarak bilinen pide 1,50 TL’den, 500 gram büyük olan pide ise 3 TL’den satışının yapılacağını açıklamıştı.

Aynı odaya bağlı esnaflar arasında görülen farklılıklar tüketicinin kafasını karıştırdı. Ekmek fırınlarında 1,5 TL’ye satılan pideler, lokantalar tarafından 2,5 TL’ye satılmakta. Vatandaşlar, Ramazan pidesi arasındaki fiyat farkının düzeltilmesi için esnaf odasının müdahale etmesini bekliyorlar.

Gazetemize yapılan ihbarlarda, Pide imalatı fırınlar tarafından yapılması gerekirken bazı lokantaların kendi müşterisi dışında vatandaşa pide satışı yaptığı,  yapılan bu satışlarda esnaf odasının belirlediği fiyatlara uyulmadığı belirtildi. Yetkililerin bu duruma müdahale etmesini isteyen vatandaş ilgili meslek odasını ve yetkilileri göreve davet ediyor.