Uysal ve Palabıyık AK Pati Manisa milletvekili MKYK üyesi Murat Baybatur ve TBMM Kit Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir’i Mecliste ziyaret etti. Milletvekillerine Süt üreticilerinin sorunlarını aktaran Uysal, “Yem fiyatları kontrolsüz bir şekilde artmaktadır.

 Bu artışların süt üreticilerini ve besi hayvancılığı yapan çiftçilerimizi zor duruma sokmuştur.

 Eğer bu kontrolsüz fiyat artışları devam ederse üreticilerimize büyük zarar vereceğini biliyoruz.

Tatbiki bu zarar süt ürünlerine de otomatik olarak yansımaktadır.

 Bir tarafta süt üretimi zarar görürken diğer taraf tanda süt üreticileri sütlerini istedikleri fiyatlara satamadıkları gibi zararına süt satışı yapmak zorun kalıyorlar.

Eğer önlem alınmaz ise Türkiye’de canlı hayvan üreticisi ciddi yaralar alır. Bu durumda da dışarıdan hayvan ithalatının artacağını ve vatandaşın et ve süt ürünlerini çok yüksek paralara almak zorunda kalır. Üreticilerimize 1. etap gebe düve projesinde verdikleri desteklerden dolayı vekillerimize teşekkür ederim” dedi.

  1. Etap gebe düve projesi hakkında bilgiler veren Uysal, vekillerden 1. Etap projede olduğu gibi2. Etap gebe düve projesinde de desteklerinin devamını istedi.

Manisa milletvekillerinden Baybatur ve Aydemir, Canlı hayvan ve süt üretiminde Kula’nın bölgede ilk sıralarda yer aldığını bildiklerini, canlı hayvan ve süt üreticilerinin sıkıntılarını yakinen takip ettiklerini, konunun çözümü noktasında hükümetin çalışmalar yaptığını, 2. Etap gebe düve projesinde gerekli desteklerin verileceğini” ifade ettiler.