Kula Süt üreticileri birliği başkanı Harun Uysal 2016 yılı sonlarında başlattığımız Simental cinsi Gebe düve  projesi’ nin  başarıyla devam ettiğini ilk partinin getirilerek  dağıtımının yapıldığını, bugünde geriye kalan kuralar çekilerek  Simental cinsi Gebe düvelerin   sahiplerini bulduğunu söyledi.

Uysal  178 Simental Gebe Düve, bugün 22 üyemizin  kura çekimi yapıldı, Uşak ta karantinada olan  düveler  12 Aralık,21 Aralık ve 30 Aralık günü üyelerimize  teslim edilmiş olacak.

Uysal Simental cinsi Gebe düve  Projesi’nin, döviz bazında günlük kurlar ile  düve fiyatları  belirleniyordu  Ziraat  bankasıyla yapılan görüşmeler sonrasında  son günlerde artan döviz kurlarından üyelerimizin etkilenmemesi  için, döviz kurlarını Türk Lirası karşılığı sabitledik dedi.

Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal bu proje  Birliğimizin, "Kula’da ilk yaptığı  proje idi"

Biraz zorlandık ama sonunda hep birlikte başardık,  birçok üyemiz yaptığımız bu çalışmanın devamını bizlerden talep etmekte tabi ’ki üyelerimizin isteklerini yerine getireceğiz, Yönetim kurulu arkadaşlarımla bir araya gelerek talepleri değerlendirdik inşallah  2018 yılı içerisinde böyle bir projeyi hayata geçirmek  için çalışmalar başlatacağız.

Yaptığımız bu ilk projede Bizlere  destek olan ilce Gıda ve Hayvancılık Tarım Müdürü Bilgin Sarısu ya ve  finansman desteğini sağlayan  Kula Ziraat Bankası Müdürü Özkan Canana da huzurunuzda teşekkür ediyorum dedi.