Yunus Emre Kültür Merkezi'nin konferans salonunda düzenlenen programa

Öğretmenlerden oluşan müzik grubu Erkân Semiz, Yasin Akar, Umut Küçük, Özgür Işık, Gizem Işık, Barış Çelik ile edebiyat öğretmeni Melek Caner Özdemir in hazırladığı müzik ve şiir dinletisi yapıldı.

Kula İlçe Mili Eğitim Müdürü Adem Sümen günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, çocukları yetiştirirken her anın dolu dolu yaşanması ve bu uğurda büyük çaba sarf etmek gerektiğini söyledi.

Bu yolda heyecanın daima taze olması gerektiğine vurgu yapan Sümen, "Uğraşmaya değer üç uğraşımız olsun. İlim, irfan ve hikmet. Meşgalemiz olsunlar ki insanı ilim ve irfanla yoralım, hikmetle doğrultalım. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Tüm Öğretmenlerimizin günü kutlu olsun." dedi.

Müzik dinletisi Ramazan Sümen in Yavuz Bülent Bakilerin Sivas’ta yoksul çocuklar şiirini okumasının ardından Müzik Öğretmenleri ve Edebiyat öğretmenlerinin okudukları şarkılar ve ezgiler sonrasında Kulalı mahalli sanatçı Sami dinçte söylediği iki parçayla programa renk kattı.

Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen ve Kula Belediye Başkan yardımcısı Vedat Yılmaz grubun tek bayan müzik hocası Gizem Işık’a 24 Kasım öğretmen günü dolayısıyla çiçek taktim etti.

 

24 Kasım Öğretmenle günü öncesinde hazırlana müzik dinletisine Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Şube müdürü Hüseyin İzci, Belediye Başkan yardımcısı Vedat Yılmaz, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı.