Şehit öğretmen Durmuş Güçlü ’nün kutsal mesleği seçerek Siirt’in Eruh ilçesine gittiğini söyleyen, Kula İlçe Kaymakamı yaptığı açıklamada, "Cahil kalmak zordur, ancak eğitim her şeyin başıdır. Durmuş öğretmen ise bu kutsal mesleği seçmiş, Siirt 'e giderek bu görevi ifa etmek isterken şehit edildi, katledildi.

 

Biz de onun için bugün Güçlü Ailesinin yanındayız burada ruhunu yaad etmek ve bizlerinde sizlerin evlatlarıyız dedi.  Onun yarım bıraktığı bu kutsal mesleği bizler ve meslektaşları devam ettireceğiz dedi.

 

Şehit Öğretmen Durmuş  Güçlü’nün  ailesi  bu özel günde bizleri de unutmayarak geldikleri için Eğitim camiasına  teşekkür etti. Aile oğullarının öğretmenlik mesleğini çok severek yaptığını anlattılar.

 

Ziyaret sonrasında Kula İlçe Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Jandarma Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Nedim Yerli, Kula İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, millî Eğitim Müdürü Adem Sümen Şube Müdürü İbrahim Özel, ve okul müdürleri Öğretmen Durmuş Güçlü’nün Kabristanı ziyaret ederek dua ettiler.