PALABIYIK mesajında; 11 Ayı'ın Sultanı Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelmenin üzüntüsünü yaşarken bir yandan ise bizi biz yapan değerlerin daha da belirginleştiği ve zirveye ulaştığı Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar bizim için çok derin anlam taşımaktır. Bayram demek küslerin barışması,neşe,mutluluk,bir olmak beraber olmak demek kardeşlik bağlarımızı kalbi duygularımızla yoğurmak demektir. Bu bayram hüzünlüyüz çünkü sizinde bildiğiniz üzere ilk kıblemiz olan  Mescid-i Aksa'da zalim İsrail kardeşlerimize zulüm etmektedir.insanlık ve savaş suçu işlemektedir. Dünya bu işgal ve hukuksuzluğa dur demelidir. Mescid-i Aksa'daki terörü lanetliyorum. Dedi ve şöyle devam etti.

 covid virüsü sebebiyle bu Bayramda da tedbiri elden bırakmayacak belki sevdiklerimize sarılamayacağız, belki yanlarına gidemeyeceğiz ama teknolojinin bizlere sunduğu imkânlarla büyüklerimizle, akrabalarımız ve dostlarımızla görüşecek, bayramımızı kutlayacağız. Bu zor günleri sağduyu ve sabır ile birlikte en kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum dedi.

 

    Sokaklarda yeniden çocukların neşeyle koşturacağı, büyüklerimizin umutlu bekleyişinin sevinçli kavuşmalarla taçlanacağı sağlıklı bayramlar dileğiyle, bu duyularla tüm Kulalı hemşehrilerimin, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum bu mübarek günlerin ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini Rabbimden niyaz ederim. Ramazan bayramımız kutlu olsun dedi.