19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Meydan’ında yer alan Atatürk Anıtı önünde tören gerçekleştirildi. Törene; Kula Kaymakamı Kemal Duru, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Faik Şentürk, Kula İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mustafa Yıldırım, Muhtarlar Derneği Başkanı Cevdet Akkaş, siyasi partilerin temsilcileri, protokol üyeleri, vatandaşlar katıldı.

 Tören Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği Başkanı Cevdet Akkaş’ın çelenk sunumunu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kula Kaymakamı Kemal Duru ve Muhtarlar Derneği Başkanı Cevdet Akkaş yaptı.

Törenin ardından Kaymakam Duru ve beraberindekiler Şehitlik Abidesine geçerek aziz Şehitlerin ruhuna dua ettikten sonra Kaymakam Duru tüm muhtarları makamında ağırlayarak 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti.

Muhtarların ülkenin memleketin en ücra köşelerindeki vatandaşlardan sorumlu ve devlet kurumları ile arasında bir bağ olduğunu ifade eden Kaymakam Duru; “ Muhtarlarımız devletimizin gören gözü, duyan kulağı, tutan elidir. Devletimizin şevkatini milletimize gösteren en birinci kademe muhtarlarımızdır. Demokrasinin tecelli ettiği ilk yerleşim birimi mahallelerdir. Muhtarlarımız vatandaşlarımız tarafından seçilip göreve başlıyor. Onların istek ve taleplerini gerekli birimlere iletiyor. Ben çok önemli bir vasıf olan Muhtarlık görevini üstlenen muhtarlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Başta ilçemizde görevini yerine getiren muhtarlarımız olmak üzere ülkemizdeki tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.