Yılmaz Camilerin eğitim merkezi olmadığını buraların insanların bir araya gelerek sevinçlerini, hüzünlerini, yaşadığı yörenin sorunlarının konuşulup tartışıldığı, hatta nişan ve düğün salonları alabileceğini, kültürel etkinliklerin merkezi durumunda olacaklardır, ayrıca 15 Temmuz Hain darbe girişimin dede olduğu gibi toplumu birlik ve beraberliğe çağırılan yerler olarak çok önemlidir.   Ezanlar okunduğu sürece bayrak dalgalandığı sürece inanıyoruz ki bu topraklarda ilelebet bağımsız hür olarak yaşayacağız. İşte hür yaşamanın şartı bayrak inmeyecek, ezanlar dinmeyecek." dedi.

 Daha sonra Kulalı hayırsever iş adamı Hüseyin Akhan tarafından yaptırılacak olan Kula Halit Tokul Anadolu İmam Hatip Lisesi uygulama camisinin temeli dualarla atıldı.

Kula Meslek Yüksekokulu Müşerref Akhan Yerleşkesinin açılış töreni yapıldı.

Celal Bayar Üniversitesi, Kula Belediyesi ve Kulalı iş adamı Hüseyin Akhan işbirliğinde Yapılan yerleşkenin açılışı yapıldı. 4 Eylül Mahallesi eski tekel depolarının bulunduğu alana inşa edilen Müşerref Akhan Kampüsü’nde derslik, idari bina, sosyal alanlar, kantin ve amfi dersliklerin oluşan yerleşkenin açılışına, Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Hayırsever İş adamı Hüseyin Akhan, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Milletvekili Doç.Dr.Selçuk Özdağ, Manisa Celal Bayer Üniversitesi Rektörü Kemal Çelebi, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can ,  Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilğiç, İl Mili Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş,  İlçe Belediye ve Parti Başkanları Stk Başkanları İdari Personel ve Öğrenciler Katıldı.

 Kula ilçe başkanı Hüseyin Tosun Celal Bayer Üniversitesi Rektörü Kemal Çelebi, Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ konuşmalarından sonra Rektörü Kemal Çelebi tarafından Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ’plaket taktim edildi. Hayırsever iş adamı Hüseyin Akhan’a ise Kula Belediye Başkanı tarafından Bir halı hediye edildi.