Kula Belediyesi tarafından düzenlenen ve yoğun katılım ile gerçekleşen Jeopark Futbol Turnuvası Kula'nın özlem ile beklediği bir geleneğin yeniden hayat bulmasını sağladı. 16 takım arasında geçen çekişme dolu maçlarda heyecan en üst sevide devam ediyor. Bu gün yarı final maçlarının oynanmaya başlayacağı turnuvada adım adım finale doğru gidiliyor.

                Bu kadar insan faktörünün ön planda olduğu ve heyecandan ellerin ve ayakların titrediği, insanların tribünlerde her golde birbirine sarıldığı ve kaçan gollerde ise başını öne eğdiği maçlarda istenmeyen olayların da yaşanması içten bile değil. Maçın heyecanı ve stresiyle gerek futbolcular gerekse taraftarlar hoş olmayan davranış içine girebiliyor. Ne tekim de bir maçta bu tatsız olay yaşandı.

                Asıl benim dikkatimi ise vatandaşların ve sporseverlerin turnuvaya gösterdikleri ilgi ve memnuniyet oldu. Özlemle beklenen bir turnuvaymış da bizlerin bu zamana kadar haberi yokmuş. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun bu özlemle beklenen sosyal olguyu ortaya çıkartarak Kulalı vatandaşların Jeopark Futbol Turnuvasında heyecan dolu zaman geçirmesine vesile oldu. Ben şahsen kendisine ve bu turnuvayı düzenleyen komiteye teşekkür ediyorum.

 

LİĞ MAÇLARINDA BİLE OLAY ÇIKARKEN KULA'DA YAŞANAN KÜÇÜK BİR OLAY NASIL BU KADAR ÖN PLANA ÇIKAR?

                Lahana turşusunu bilmem ama onca güzelliğin yaşandığı turnuvayı karalamak ve bir olay üzerinden yaşanan güzellikleri çirkefçe kötülemek cehaletten ileri gidemeyenlerin işinden başkası değildir. Görüyorum ki karnı ağrıyanlar ve çekemeyenler ellerine almış davulu beceremezse de çalmaya çalışıyorlar. Sağı karalamak solu kötülemek ve insanlara olan kinini kusarken çirkefleşmek insana yakışmayan tavırlardır. Edep pahalı bir giysidir ve sadece onurlu insanlar giyebilir. Herkes kasketini önüne koyarak düşünmelidir. Adrenalinine yenik düşen bir sporcunun yaptığını referans göstererek tüm güzellikleri karalamak ancak Çekemeyen ve kıskanan bir zihniyetin eseridir.

         

                                                 İyilikle, sağlıcakla kalın Kula'nın güzel insanları.

                                                                                                                                    

                                                                                                                                   Uğur

                                                                                                                                 Kulaşen

                                                                                                                         Kula 4 Eylül Gazetesi