Manisa Büyük Şehir Belediye si zabıta dairesi başkanlığı Açıklamasının bir bölümünde “Bu tür mesajlar art niyetlilere fırsat oluşturuyor”

Kamu kurumunu temsil eden makamları işgal eden kişilerin belediye ve zabıtanın hangi kanun ve mevzuatlar çerçevesinde hareket ettiğini iyi bilmesi gerektiğine de atıfta bulunulan açıklama şöyle noktalandı: “Olay esnasında orada bulunan basın çalışanının esnafla ikili ilişkisinden yola çıkarak yanlı ve kamuoyunu yanlış yönlendirecek şekilde olayı haberleştirmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Buradan Zabıta daire başkanlığına soruyorum siz olay esnasın da darp edilen esnafın işyerinde miydiniz olayı gördünüz mü yoksa sizleri birileri yönlendirerek mi açıklama yaptınız ayrıca olayın olduğu yerde sizin tabirinizle bir basın çalışanı da yoktu, Denge Gazetesi İmtiyaz sahibi olarak haberi ben yaptım.

Gazetem de çalışırken esnaf arkadaşlarımızın işyeri me gelerek, Büyük Şehir Zabıtasının esnafla tartıştığını esnafın üzerine yürüdüğünü söylediler.

 Önce inanmadım böyle bir şeyin olamayacağını düşümdün haberci olduğum için olay yerine giderek ne olup bittiğini öğrenmeye çalıştım olay yerine vardığımda tarafların Kula Emniyet Müdürlüğüne görüldüğünü öğrendim ve Emniyet müdürlüğüne gittim, olayın içeriğini öğrenmeye çalıştım yani anlayacağınız habercilik görevimi yerine getirdim.

Büyük Şehir Belediyesi Zabıta daire başkanlığı benim esnafla ikili ilişkilerimden dolayı yanlı davrandığımı da ima ediyor.

 Evet, sayın daire başkanlığı Kulada benim yalnızca bu işyeri ile değil Kulada Tüm resmi kurumlarıyla, esnaflarıyla Kulada yaşayan herkesle SIFIR  problemi  olan biriyim ayrıca  büyük şehir zabıtası ve Kula Belediyesi  Zabıta ekiplerinde  bunun içerisinde yer almaktadır.

Buradan zabıta dairesi başkanlığına sesleniyorum öncelikle siz Kulada zabıtanızın esnafla olan diyaloglarını sorgulayın onlarca esnafın personelinizin tutumundan ne kadar rahatsız olduğunu göreceksiniz

Eğer tedbir alınmaz ise ilerleyen günlerde buna benzer olayların gündeme gelebileceğini unutmayın, Bilin ki Kulalı esnaflarımız uygulamalardan rahatsız değil uygulamayı doğru yönetemeyen yöneticiler ve sahada uygulama yapanların yaklaşımlarından rahatsız oluyor.