Kula’nın Tarihi Mirası’na Bilimsel Destek İçin İşbirliği İmzalandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksek Okulu ile Kula Belediyesi arasında Bilimsel ve Eğitimsel Proje İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

Kula Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü işbirliğiyle Kula’nın tarihi kentsel alanındaki ihtiyaçlarına yönelik olarak “Tarihi Geleneksel Çevrelerde, Mimari Odaklı ve Turizme Yönelik Model Önerisi”   başlıklı proje protokolü imzalandı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un makamında gerçekleştirilen imza protokolüne, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Proje Yürütücüsü Kula Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Özlem Atalan ve Öğretim Görevlisi Gizem Özer Baş katıldı. Yaklaşık 9 aylık sürede tamamlanması planlanan projede Kulanın tarihi kentsel alanları içinde bilimsel inceleme yapılması ve yeni bir model önerisi oluşturulması hedefleniyor.

 

Başkan Tosun; “Tarihimize Hep Birlikte Sahip Çıkmalıyız ”

Kula’yı tarihi ve doğal güzellikleri ile yeniden ayağa kaldıracaklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Tarihin eşsiz miraslarından birisi olan güzel ilçemiz Kula’yı, korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu’na hayırsever Hüseyin Akhan vesileyle kazandırdığımız yeni yerleşkede bu dönem akademik çalışmalara başlayacak Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü işbirliğiyle Kula’nın tarihi kentsel alanındaki ihtiyaçlarına yönelik olarak “Tarihi Geleneksel Çevrelerde, Mimari Odaklı ve Turizme Yönelik Model Önerisi”   başlıklı proje protokolü imzalandık. Hayırlara vesile olsun” dedi.