Kula Belediyesi’nin düzenleyeceği Kurtuluş Şenlikleri kapsamında Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Atlı Cirit Müsabakası icra edilecek.

 

Kula Belediyesi, Kula’nın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 97. Yıldönümü için çeşitli etkinlikleri içerisinde barındıran büyük bir kutlama organizasyonu hazırlıyor. Kurtuluş Şenlikleri adı altında düzenlenecek etkinlikler kapsamında bu yıl da ‘Geleneksel Kula Yağlı Pehlivan Güreşleri’ ve ‘Kula Atlı Cirit Müsabakaları’ icra edilecek. 100’ün üzerinde lisanslı güreşçinin katılması beklenen yağlı pehlivan güreşlerine başta 2006 Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Osman Aynur olmak üzere Türkiye Başpehlivanları İsmail Koç, Serhat Gökmen, Ertuğrul Dağdeviren, Faruk Akkoyun gibi başpehlivanlar Kula Er Meydanı’nın başpehlivanlığı için kol bağlayacak. Kula Er Meydanı’nda 3 Eylül Salı Günü Saat:11.00’de başlayacak olan güreşler Spor Toto Kula Spor Kompleksi Güreş Sahası’nda gerçekleşecek.

Atlı Cirit Müsabakaları Renk Katacak
Kula’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97. Yılı anısına düzenlenecek ata sporlarımızdan  Atlı Cirit müsabakaları Kula Yabaayak Efe Atlı Cirit Spor Kulübü ile Selendi Beypınar Cirit Sevenler Kulübü arasında 1 Eylül 2019 Pazar günü Saat: 17.00’de Merkez Süleyman Şah Camii arkasında bulunan Kula Cirit Sahası’nda gerçekleşecek.


Başkan Tosun; “Ata Sporları, Geçmişle Gelecek Arasında Bir Köprü”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Hepimizin bildiği gibi yağlı pehlivan güreşleri ve atlı cirit asırlardır süregelen geleneğimiz ve ata sporlarımızdandır. Biz de Kula Belediyesi olarak  Kula’da ata sporlarımız yağlı pehlivan güreşleri ve cirit sporunun her zaman destekçisi olduk, olmaya devam ediyoruz. Kula’da her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü anısına icra edilecek yağlı pehlivan güreşleri ve atlı cirit ile kültürümüze tarihi bir yolculuk yaparak heyecan içinde müsabakaları izleyeceğiz. Tüm Kulalı hemşehrilerimi ve güreş ve cirit severleri bu iki birbirinden güzel ata sporu organizasyonuna şimdiden davet ediyorum. Bizler hep birlikte geleneklerimize ve kültürel miraslarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.