Kula Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 4 Eylül Kula’nın Kurtuluşu Etkinlikleri, bu yılda renkli etkinlikler ve özel konserler ile kutlanacak. 1,2,3 ve 4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Kurtuluş Şenlikleri konserlerinde sahne alacak sanatçılar için bir süre önce anket başlatıldı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun tarafından yapılan duyuruda,  Kula halkına, "Bu yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan “Kurtuluş Şenlikleri” kapsamında Kula’da sahne almasını istediğiniz 3 sanatçıyı ve diğer görüşlerinizi, ‘Sanatçını Sen Seç’ online anketi aracılığı ile bizlere iletin” çağrısı yapıldı.

 Yapılan bu yöndeki çağrının ardından yaklaşık 2 bin Kulalı vatandaşın katıldığı anket sonuçlandı. Anket sonuçlarına göre en çok oyu alan sanatçılar arasından Ankaralı Coşkun 1 Eylül, Aydilge 2 Eylül,  Kolpa Grubu 3 Eylül ve Ece Seçkin ise 4 Eylül’de Kula Yunus Emre Kent Meydanı’nda sahne alacak. Etkinlikler kapsamında çocuklara yönelik olarak sihirbaz gösterileri, Hacivat ile Karagöz, kukla şov, tahta bacak, cüce şov, palyaço gösterileri de yapılacak. Sunuculuğunu ünlü televizyon programcısı Deniz Ölgün’ün yapacağı organizasyonda kum sanatçısı Tarkan Köylü’de 4 Eylül Akşamı Kulalılara kumdan görsel bir şölen sunacak.