Kula Germiyanoğluları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 15 Temmuz İmam Hatip Orta Okulu Konferans Salonunda düzenlenen programa, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Özel, Okul müdürleri, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması sonrasında, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Turizm Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dr. Özay Emre Yıldız,  Turizm haftası nedeniyle günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Yıldız konuşmasında turizmin, ülke için dolaylı olarak milyonlarca kişiye iş imkânı sağladığını biliyoruz. Bu gün itibariyle bir milyonun üzerinde yatak kapasitesine sahibiz 2016 yılı talihsiz bir şekilde sıkıntılı geçti, fakat 2017 yılında daha iyi bir sezon geçirdi sektör, 2018 yılının da şimdiden iyi olacağını biliyoruz, Bacasız bir fabrika olan turizm ‘mi iyi anlayıp daha da ileriye götürmemiz gerekiyor dedi.

 Kula Germiyanoğluları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve Öğretmenlerinin hazırlamış olduğu program ilgiyle izlendi. Program sonrasında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Turizm Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dr. Özay Emre Yıldıza Plaketini Belediye Başkanı Hüseyin tosun verirken

Kula Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünde çalışan Mehmet Sepete Turizme, Rehberlik yaparak vermiş olduğu katkılardan dolayı Teşekkür plaketini Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet palabıyık verdi.