Selendi Belediye Başkanlığı yaptığı sırada Milletvekilliği seçimlerine aday adayı olarak müracaat eden Nurullah Savaş, bu görevinden istifa ederek ayrılmıştı. Milliyetçi Hareket Partisi’nden Manisa’da 2 sıradan Milletvekili adayı olan Savaş, çalışmalarına başladı. Seçim propaganda çalışmaları çerçevesinde ziyaretler de bulunan Savaş, MHP’li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret etti.  Ziyarette Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut ve Belediye Meclis üyeleri de hazır bulundu.

MHP’den Manisa’dan 2.sıra milletvekili adayı Nurullah Savaş’ı, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun karşıladı. Samimi bir havada karşılanan Savaş ve Tosun, daha sonra birlikte makam odasına geçti. Savaş, burada basın mensuplarıyla kısa bir bilgi alış verişinde bulundu.

Savaş, “AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan Cumhur İttifakı Protokolünde, olduğu gibi  "Cumhur İttifakı, Türkiye'nin istiklalini ve istikbalini her şeyin üstünde tutan bir anlayışla, güçlü ve istikrarlı bir parlamento yapısının oluşturulması ve gelecek 5 yıl içinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesini temin etmeyi hedeflemektedir. "Cumhur İttifakı sadece bir seçim ittifakı olmayıp, Türkiye'ye yönelik iç ve dış kaynaklı, düşmanca girişimler karşısında, milli ve ahlaki duruş ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir.

Türkiye'yi hedef alan saldırılar karşısında, parti çıkarları ve günlük siyaset hesapları yapmaksızın ortak bir duruş ortaya koymaya ve Türkiye'yi zayıflatarak uluslararası operasyonlara açık hale getirmeye yönelik her türlü faaliyetin önü kesilerek tüm siyasi partilerin izleyecekleri politikaları açıklamalıdırlar. Türkiye’nin 24 Haziran seçimleri sonrasında geleceğini belirlemesi acısından çok önemlidir.

Dış güçlerin emelleri geçtiğimiz yıllarda Arap baharı adı altında onlarca ülkede gerçekleştirdikleri rejim değişikliklerini bugün ülkemizde uygulamaya kalktıklarını görüyor ve yaşıyoruz.

Ülkemize silahla saldıramayan bu dış güçler ekonomimizle oynayarak, toplum içerisinde kaos yaratarak ve toplumu Devletin başıyla karşı karşıya getirerek Türkiye’yi ele geçirmek, Türkiye’yi yönetmek istiyorlar. Bizler bu güçlerin hesaplarını biliyoruz ve bunlara bu fırsatı vermeyeceğiz” dedi.

Savaş daha sonra beraberinde Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun, İlce Başkanı Nazım Baytok, partililer ve meclis üyeleriyle birlikte Kula esnafını ziyarete bulundu.