2 Eylül 2019 meydana gelen olay sonrası 17 Eylül 2019 tarihinde Büyükşehir’e istinaden yapmış olduğumuz haberimize karşılık bu güne kadar bir cevap alamadık bunun üzerine Büyükşehir Belediyesine ait zabıta ekiplerinin Büyükşehir’e ait olan kaldırımla da ne kadar hassasiyetle ve özveri ile çalıştıklarını görüntüledik. 

 

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın haberimiz sonrası yapmış olduğu yazılı açıklamanın bir paragrafını sizlerle paylaşıyoruz, evet doğru bir açıklama yapılmış buna katılıyoruz ve size o paragrafı tekrar yayınlıyoruz.

 

 “Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı çalışan personelleri 17 ilçemizde yaya kaldırımlarını vatandaşlarımızın, hamile bayanların, yaşlılarımızın, çocuklar ve evlatlarımızın özellikle engelli kardeşlerimizin daha rahat kullanmaları ve mağduriyet yaşamamaları için hassasiyetle çalışmalarını yapmaktadır. Bu çalışmalarımızda bize karşı fiili ve sözlü saldırılara boyun eğmeden özveri ile kanun, yönetmelik ve mevzuatlar dahilinde çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz” denildi.

 

18, 19, 20 ve 21 Eylül tarihleri arasında 4 Eylül mahallesi Yunus Emre caddesinde kameralarımızı kaldırımlara çevirdik çekmiş olduğumuz görüntüler başka yerlerden alınan montaj olmayıp gerçektir. Üzülerek söylemek istiyoruz ki Büyükşehir’in bas etmiş olduğu kriterlerin aksine Kula’daki Büyükşehir’e bağlı kaldırımların üzerinde maalesef motosiklet, elektrikli bisikletler ve bisikletler kaldırımları sanki ana yolmuş gibi kullanıyorlar buradan seslenmek istiyoruz, esnafın iki masa koyduğu için zabıtalar tarafından darp edilmesi mi gerekiyordu yoksa zabıta memurları kaldırımlara gezen bu araçlarla mı ilgilenmesi gerekiyordu, anlaşılan zabıta memurlarının kaldırımların kimlere ait olduğunu hala çözmüş değiller.

 

4 gün boyunca çekmiş olduğumuz onlarda görüntü arasından sizlere bir bölümünü izletmek istiyoruz yorumları da sizlere bırakıyoruz.