Kula belediyesi ve yabaayak efe atlı cirit spor kulübü destekleri ile düzenlenen etkinliğe, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP İlçe Başkanı, MHP Meclis üyeleri ve vatandaşlar da izledi. Yabaayak efe atlı cirit spor kulübü ve Eşme 3 eylül atlı çirit kulübü arasında müsabaka gerçekleştirildi. Müsabakalarda her iki takımda göz dolduran performans ile seyircilerden alkış aldı kula belediyesi gelen cirit sever izleyicilere ise ikram çeşmesinden limonata ikramında bulundu.

Başkan Tosun Tüm geleneksel spor dalları yaşatılmalıdır

Bir açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun;

Cirit ise özellikle özenle yaşatılmalıdır, çünkü cirit milletimizin asaletini, büyüklüğünü, zekâsını, çevikliğini, yüksek ahlakını o kadar güzel ortaya koyan bir spor dalıdır ki, yaşatmak bir yana bunun tanıtılması için gerekli uygun ortamları sağlamalıyız. Kula Belediyesi MHP Meclis üyemiz ve yabaayak atlı cirit spor kulübü Başkanı Mehmet Kavas Kula’da atçılık sporu ve cirit sporunu sevdirmek için yaptıkları bu etkinlik için ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Yabaayak atlı cirit spor kulübü Başkanı Mehmet Kavas

Asırlarca yaşamasını hedeflediğimiz bu kültür gelecek nesillerin geçmişten aldığı en büyük miraslardan birisi olacaktır.

Biz bu durumu daha da ileri götürmek için çaba vermekteyiz. Ata sporuna gönül verecek ve ileriye taşıyacak arkadaşlarımızı aramızda görmek istiyoruz. Biz cirit için verilen emeklerin de çok değerli olduğunu düşünüyoruz.” Dedi ve Kula belediyesi Başkanı Hüseyin Tosuna desteklerinden dolayı teşekkür etti.