Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen’in Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu ile başlayan program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 Çelen sunma töreninin ardından program Yunus Emre Kültür Merkezinde Kula değerli Zamanlar projesinde yapılan eserlerin serginini açılışı yapıldı.

 

Kutlama Programına; Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, .  İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Gürsel Aydın, , İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Hakkı Korhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Hüseyin İzci Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 Kula İlçe Kaymakamı Kemal Duru’nun  Günün anlam ve önemini belirten konuşmasın da  Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

 Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen.

 Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

u düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim dedi.

Devam eden kutlama programında 4 Eylül Ahmet ve Sabahat Özmen Okulu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu, şiir, koro dinletisi ve video sunumu yapıldı. Kula da görev yapan müzik öğretmenlerince müzik dinletisinin ardından öğretmenler ve öğrenciler arasında yapılan çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğretmenlere ve öğrencilere ödül verildi.