Ülkemizde vatandaşlara ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevre duyarlılığına katkı sağlamak amacıyla özellikle de son zamanlarda neredeyse tüm dünyada ortaya çıkan orman yangınları ile zarar gören doğa için yeniden ağaçlandırma konusunda yapılan bir proje Geleceğe nefes fidan dikim kampanyası büyük ilgi gördü. Milyonlarca ağaç bugün 81 ilde 2023 ayrı noktada toprakla buluştu ve geleceğe nefes oldu.

 

11.11.2019 yani bugün Kula’da da saat 11.11 de 500 kişinin katılımıyla, Kula’nın Gökçeören mahallesinde düzenlenen törenle 11 bin fidan dikimi yapıldı.

 

Ağaç dikim töreninde Kula Kaymakamı Kemal Duru “Daha yeşil bir ülkeyi gençlerimize bırakmak için tüm kamu kurum kuruluş ve vatandaşlarımızla buradayız. Saat 11.11 de 11 bin fidanımızı toprakla buluşturmak için buradayız fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Daha yeşil bir Kula bırakacağız gençlerimize bu bizim gelecek nesillerimize borcumuzdur, nasıl birden önceki neslimiz bizlere bu kadar yeşil bir ülke bıraktılarsa bizde gelecek neslimize yeşil bir ülke yeşil bir Kula bırakmak zorundayız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu kampanya ile bugün tüm Türkiye’de 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Manisa da 200 bin adet fidan dikimi yapılacak bizlerde Kula da 11 bin fidan dikimi yapacağız 7 den 70 e hepimiz fidan dikimi yapacağız. Katılım sağlayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun “Bugün Kula’lı hemşerilerimizle ağaç dikmek için seferber olduk günlerdir tüm Türkiye de olduğu gibi Kula’da da bu buluşma bekleniyordu Geleceğe Nefes Kampanyası altında nihayet beklenen gün geldi bugün binlerde fidan toprakla buluşacak Türkiye genelinde 11 milyon fidan toprağa dikilecek bizlerde 11 bin fidanı Kula’da toprağa dikeceğiz tabi ki amaç Türkiye’nin her yerinde farkındalık oluşturmak ise bizlerde Kula’da farkındalık oluşturacağız bugün burada öğretmeninden öğrencisine vatandaşından esnafına siyasi partilimize geleceğe nefes olma adına güzel bir program düzenlendi amaç toplumumuzun da ki ağaç ve insan sevgisi bu farkındalığı oluştura bilirsek bizlere ne mutlu ben katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Fidan dikim programına Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, daire müdürleri, STK’lar, siyasi parti ilçe başkanları, öğrenciler, öğretmenler ve kurum çalışanları katıldı.