Bölgenin en büyük hayvan üreticileri arasında yer alan Kula İlçesi, modern çağın ihtiyaçlarına cevap veren büyük ve modern hayvan pazarı inşaatını tamamlayarak pazartesi günü üreticinin hizmetine sunmayı hazırlanıyor. Hızlı bir şekilde inşaat sürecini tamamlanan hayvan pazarı, 2370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli olacak.

16 Bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek yeni hayvan pazarında güvenlik binası, idari bina, indirme-bindirme padoğu, veteriner kulübesi, hayvan muayene alanları, karantina, gübre toplama alanı ve su deposu gibi birimleri içinde barındıracak.

25 Mart Pazartesi günü sabah saat 09.00'da açılışı gerçekleştirilecek olan hayvan pazarı için bir açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, "Kula, yıllardan bu yana bölgenin en büyük hayvan üreticisi konumunda olmasına rağmen modern çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir hayvan pazarına sahip değildi. Kula Belediyesi olarak öz kaynaklarımız kullanarak yeni ve modern hayvan pazarı inşaatını tamamlayarak Kula'ya kazandırdık. Büyük ve Küçükbaş hayvan ticaretinin rahatlıkla yapılacağı, üreticimize layık hayvan pazarını pazartesi günü sabah saat 09.00'da açılışı yapacağız. Açılışımıza tüm gönül dostlarımızı bekliyoruz." diye konuştu.

Kula Büyük ve Küçükbaş Hayvan Pazarı 25 Mart Pazartesi Açılıyor.