Uysal proje kapsamında 07.08.2017 Pazartesi günü Hayvan seçimi için Almanya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti ne gideceğiz, Seyahatimiz ’de benimle birlikte, Yönetim kurulu üyemiz Hüseyin Gökgöz ve Bakanlık temsilcisi iki görevlide hazır bulunacak, dedi. 15 günlük süreçte, Kula şartlarında en iyi şekilde verim alacağımız Simental ırkı 400 gebe düvenin seçimini gerçekleştireceğiz dedi.

 

Kula Süt üreticileri birliği başkanı Harun Uysal üyelerimize katma değeri yüksek bir projeyi, Kula İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Bankası’nın da finansman desteği ile hazırladık.

 

Uysal projeye 8 ay önce başladık. 150 üyemiz başvuru ’da bulundu yapılan incelemeler sonrasında 42 çiftçimiz bu projeden yararlanma hakkını elde ettiler. Üreticilerimiz aldıkları kredileri ’de toplamda 7 yıl vadeli ilk 2 yılı ödemesiz sıfır faiz oranı diğer kalan kısmını da 5 yıl içerisin de eşit taksitlerle ödeyebilecekler dedi.

 

Uysal bu projede birçok engeli aştık çiftçimizin menfaati için uğraş verildi ve başarıldı tabii ki süreçte biraz uzadı, bu projede yer alamayan çiftçilerimiz ikinci bir projeyi yapmamızı istiyorlar inşallah bu proje biter bitmez ikinci projeyi daha hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz dedi.

 

Süt Üreticileri birliği başkanı Harun Uysal, Kula İlçe Tarım Müdürü Bilgin Sarısu, Ziraat bankası müdürü Özkan Canan, Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Ziraat odası başkanı Nuri Topal ve Süt üreticileri birliği yönetim kurulu üyelerine de vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.