Kula Selim Sabahat Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Akkaya, kuruluşundan bu güne ilk kez kermes düzenlediklerini belirtti. Okulun bahçesinde gerçekleşen kermese ilçede eğitim veren diğer okul müdür ve yöneticileri, veliler ve okulun öğrencileri katıldı. Renkli görüntülerin oluştuğu kermeste öğrenciler, alış verişin dışında kendi aralarında eğlendi.

 

Kula Selim Sabahat Anadolu Lisesinin ilk kez düzenlediği kermese, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, şube Müdürü Hüseyin İzci, Kula Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Eğitimci Osman Kasırga, Türk Eğitim sen Kula şube başkanı Selahattin Başaran, ilçe de eğitim veren diğer okulların müdür ve yöneticileri, veliler ve okul öğrencileri katıldı.

 

Kermese dair bilgiler veren okul müdürü Abdullah Akkaya, “Kula Selim Sabahat Anadolu Lisesi olarak, hatta Kula’da bir lise olarak ilk kez kermes düzenlediklerini belirtti. Akkaya “Kermesin bir kazanç olarak görülmesine karşıyım. Elbette ufak tefek gelir elde edilmektedir. Bu gelirleri de yine okulumuz için harcamaktayız. Okul aile birliği ile yaptığımız istişare de kermes düzenlenmesine karar verdik. Sağ olsunlar velilerimiz de duyarsız kalmayarak bizlere yardımcı oldular. Bu gün burada sizlere servis edilen tüm ürünler velilerimizin el emeğidir.  Onların katkısıdır. Başta da söylediğim gibi kermesi bir kazanç olarak görmemek gerek.  Bu gün ilk kez yaptığımız kermesimiz, öğrencilerimiz arasında sorumluluk almayı, paylaşmayı, yardımlaşmanın yanında çevre bilincini geliştirmektedir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz kaynaşma imkânı bulmuştur. Sizler de görüyorsunuz ki öğrencilerimiz bir şölen havasında. Velilerimiz kendi imkânlarıyla bir şeyler yapma telaşesinde. Kermesimize katılan herkese, okul aile birliğine, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize, bilhassa velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.