Buna göre, Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi ile Kula Dericiler İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2020 yılı yatırım programına alındı.


Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi ile Kula Dericiler İstisas Küçük Sanayi Sitesi Projeleri, 12 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 31037 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile yatırım programına alındı. Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet MuharremKasapğlu, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Milletvekilleri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Cumhur İttifakı İlçe Temsilcileri Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok’un sıkı takipleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi ve Kula Dericiler İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Projeleri, 12 Şubat 2020 (dün) Resmi Gazete de yayınlanarak yatırım programına alındı.

 

Başkan Tosun; “23 Yıllık Kula OSB Hayali, Gerçekleşmiş Oluyor”
Kula Karma Organize Sanayi Bölgesi ile Kula Dericiler İhtisas Küçük Sanayi Sitesi’nin  2020 yılı yatırım planına alınması hakkında açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; '' 1997 yılından bu yana geçen 23 yılda Kula’nun ekeonomik kalkınması için önem arz eden iki büyük projemiz, 12 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 31037 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile yatırım programına alınmıştır. Emeği geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’a, Manisa Valimiz Sayın Ahmet Deniz'e, Kaymakamımız Kemal Duru'ya, Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarımıza geçmişten bugüne Organize Sanayi Bölgesi için gayreti ve emeği olan tüm Belediye Başkanlarına, bürokratlara, STK temsilcilerine, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Kulamıza, hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun'' dedi.