Törene Kula İlçe Kaymakamı Murat Güven Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol KOVANCILAR,  Garnizon Komutanı Üsteğmen Hikmet Aybars HAYTA, Kula Belediye Başkan Vekili Faik ŞENTÜRK, Kula Emniyet Müdürü Tarkan GÜNDOĞDU, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Buğra ÖZER, Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Sedat COŞKUN, Ahmetli Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İlham YILMAZ, Kula Milli Eğitim Müdürü Raşit ÇAPAN, siyasi parti temsilcileri, idari daire amirleri, öğretim elemanları ve mezunların aileleri katıldı. 

Mezun öğrenciler adına 2015-2016 Öğretim yılı dönem birincisi Kadriye EMRE duygusal bir konuşma yaptı. Başarısında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten EMRE “Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu birincisi olarak karşınıza çıkmaktan gurur duyuyorum. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen 2 yıllık üniversite hayatımız göz açıp kapayıncaya kadar geçti ve şimdi bizler yaşamımızın hiç unutulmayacak bir dönemini noktalamaktayız.  Sevinçli ve bir o kadar da arkadaşlarımdan ayrılmamın üzüntüsünü yaşıyorum, mezun olan arkadaşlarıma hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Kula Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Sedat COŞKUN, “14. Mezuniyet törenimizi yapıyoruz ve yaklaşık 400 öğrencimizi mezun ediyoruz”  dedi. COŞKUN,  “Yüksek Okulumuz 2001-2002 Eğitim öğretim yılı başında  öğrenci almaya başlamıştır. 2012 yılında Halkla İlişkiler ve Tanıtım programını açtık.  2013 yılında da  Maliye programını açtık.  Şu anda İşletme yönetimi,  Halkla ilişkiler ve Tanıtım ile  Maliye programları öğrencileri ile eğitim öğretimimize devam ediyoruz. Yeni öğretim dönemine yeni yerimizde başlayacağımız için çok sevinçliyiz. Mezun olan öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kemal ÇELEBİ’nin mazereti nedeniyle programa katılamadığından dolayı göndermiş olduğu mesajında “ Yeni bir dünya kuruluyor. Bu yenidünyada Celal Bayar Üniversitesi olarak “Önce insan, sonra insan ve her zaman insan” diyerek eğitimi, kültürü ve gençliği çok önemsiyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada öğrenci odaklı çalışmalarımız devam edecektir. Medeniyet iddiamızın en güçlü kaynağı sizlersiniz. Başta aileleriniz ve hocalarınız olmak üzere başarılarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Allaha emanet olun.”  tebriklerini iletti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol KOVANCILAR ise; “ Celal Bayar Üniversitesi 24 yıllık geçmişi olan bölgenin ve Türkiye’nin gelişen, güçlenen ve parlayan bir üniversitesidir. 48 bin öğrencimiz ile Celal Bayar Üniversitesi olarak tüm akademik birimlerimizle, güçlü eğitim-öğretim kadromuzla ailelerin bize emanet ettiği gençleri, evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, geliştirmenin, eğitmenin hep hassasiyeti içinde olduk, bu bilinçle hareket ettik. Sevgili veliler sizlerin bu mutlu gününüzde mutluluğunuzu paylaşıyoruz. Sizleri böyle pırıl pırıl evlatlar yetiştirdiğiniz için yürekten kutluyorum, tebrik ediyorum. Sevgili öğrenciler hayat yolunda, mücadele içinde yılmadan karamsarlık içine girmeden azminizi, direncinizi kaybetmeyiniz. Hayatı doğru yaşayınız, doğru kavrayınız, hayatı iyi okuyunuz.  Anne ve babalarınızın kıymetini biliniz ve anne babalarınızın hayır duasını almayı ihmal etmeyiniz. Size ömür boyu sağlık, mutluluk, başarılar diliyorum ” dedi.

Tören dereceye giren ve yıl içerisinde başarı göstermiş olan öğrencilere ödül ve başarı belgeleri ile mezunların temsili diplomaları verilmesi ve kep atma ile sona erdi.