Anılan gazetede; “ Müdür tarafından büyük saygısızlık” manşeti ile verilen haber, basın yayın ilkeleri ile kesinlikle örtüşmediği gibi üniversitemizde yaptığı çalışmalar ile takdir kazanan MYO Müdürümüz Sedat COŞKUN’un manevi kişilik hakkını da alenen zedeleyici bir nitelik taşımaktadır.

 Bu gazetenin imtiyaz sahibi Hasan YİĞEN imzası ile verilen haberde yer alan MYO Müdürümüz Sedat COŞKUN’un ödül töreninin yapıldığı platformdaki gazetecilerin aşağıya inmelerini isteyerek fotoğraf çekmelerini engellediği yönündeki haber, gerçek dışı,  kasıtlı ve hukuka aykırı bir haberdir.

 Törenin gerçekleştiği alanda izleyicilerin bulunduğu konum ile sahnenin kurulduğu platform arasında mesafenin uzak olması nedeni ile basın mensuplarının sahnenin önünü kapattığını ve izleyicilerin görüş açısının kapandığını vurgulayan MYO Müdürümüz Sedat COŞKUN, basın mensuplarından biraz geriye çekilerek veya platformdan aşağıya inerek fotoğraf çekmelerini talep etmiştir.

 Yurdumuzun dört bir köşesinden gelerek kilometrelerce yol kat eden ve çocuklarının ya da yakınlarının en mutlu anını rahat bir şekilde izleyebilmelerini sağlamak amacıyla basın mensuplarına fotoğraf çekimi konusunda uyarıda bulunan MYO Müdürümüze karşı takınılan tavrı ve gazetede yer alan haberi şiddetle kınıyoruz.

Kula Haber gazetesinde ifade edildiği gibi MYO Müdürümüz Sedat COŞKUN, basın mensuplarına yönelik olarak ellerini açarak “aşağı inin fotoğraf çekmeyin” gibi bir ifade kesinlikle kullanmamıştır. MYO Müdürümüze yönelik “gazetecilere yönelik eğitimsizce bir davranışta bulundu” şeklinde maksatlı ve gerçek dışı habercilik yapılmıştır. Dolayısıyla  asılsız  haber ve iddialar ile mezuniyetten ziyade MYO Müdürümüz Öğr.Gör. Sedat COŞKUN’a yönelik karalama ve yalan haber ile kamuoyunu aydınlatma yükümlülüğünü ağır bir şekilde ihlal eden Kula Haber gazetesi hakkında da kişilik hakkının ihlali nedeni ile her türlü hukuki hakkımızı saklı tutacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.