Vatandaş’ın yapmış olduğu bu paylaşımın hemen ardından, Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık tarafından yapılan paylaşım cevap niteliğindeydi. Palabıyık, paylaşımında,

 

 “ ÇOK KONUŞANLAR DEĞİL -ÇOK ÇALIŞANLAR BAŞARIRLAR.

-KONUŞARAK DEĞİL ÇALIŞARAK BAŞARDIK.

-DEVLET HASTANESİ İNŞAATIMIZ HIZLA İLERLİYOR.

 

Bir gazeteci olarak bu paylaşımlardan sonra sokağın nabzını tuttuk, vatandaşı dinledik. Aldığımız cevap ise oldukça manidar ve bir o kadar da anlamlıydı. Vatandaşlar “BEN DEĞİL, BİZ” olmalılar.

Nasıl ki 24 Haziran’da yapılan seçimlerde Cumhur ittifakı kurmuştular, bu ittifakın devam ettiğini sanıyorduk” dediler.

 

Geçmiş yıllarda yer tahsisi yapılamadığı için, hastane oraya mı buraya mı diye yapılacak alanı beğenmeyenler, şimdi kalkmış hastaneyi biz yaptık, biz getirdik diyorlar.

 İnşaatı devam eden Kula Devlet hastanesini ,Kula’ya biz getirdik, bizim çalışmalarımız sonucu bu hastane Kula’ya kazandırıldı söyleminde bulunan Palabıyık, acaba Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un hastane yer tahsisi konusunda gayretli çalışmaları olmasaydı, bu hastaneyi biz getirdik, biz yapıyoruz diyebilecek miydi.

Hastaneyi elbette devlet yapıyor, ama yer tahsisini de Kula belediyesinin yaptığını unutmamak gerekir diye düşünüyoruz.

 Vatandaş, sosyal medya da yapılan bu paylaşımlarda “BEN DEĞİL BİZ” temasının ortaya çıkmasını beklerdi.

Burada Kula adına, Kulalılar adına siyasilere soruyoruz, her yıl müjdelerle basından duyduğumuz “Doğalgazın Kula’ya kazandırılması, hastane yapımında olduğu gibi “BİZ” değil “BEN” yaptım mı olacak?