Kula Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği yılsonu sergisine, Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Jandarma Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Bülent Bayır, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Hüseyin İzci, İlçe Spor Müdürü İbrahim Özel ve kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında konuşma yapan Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracaloğlu, açtıkları kurslar hakkında bilgi verdi.

Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü saracaloğlu,"Müdürlüğümüzce mesleki kursların yanı sıra Merkezimizce mahalle ve şehir merkezinde de kurslarımız açılmıştır. Bu kurslarımıza 1820 kursiyer katıldı. Ayrıca açık ortaokul ve açık lise işlemlerin de merkezimizde yürütülmektedir.

Kursiyerlerimiz yıl boyunca yaptıkları ürünleri ve sergileri heyecanını hep birlikte yaşıyoruz, yıl boyunca kursiyerlerin yetişmesinde büyük emek sarf eden öğretmen, eğitici ve tüm personelimize teşekkür ederiz dedi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı konuşmada “Halk eğitim merkezleri çok geniş kapsamlı bir eğitim kurumudur. Ben bütün kursiyerlerimize sabırla eğitimlerini tamamlamasından dolayı hepsine bir bir tebrik ediyorum. Halk eğitim merkezi olarak öğrencilerimize kurslara katılan tüm bayan erkeklerimizin seneye daha çok olması için herkese tavsiye etmesini rica ediyorum daha iyi nesiller yetiştirmek için bu tür kurslarımızı geliştirip genişletmemiz gerekiyor, kursiyerlerimizin sayısını ve verimliliğimiz artırarak daha kaliteli nesiller yetiştireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Protokol ve davetliler sergilenen el emeği göz nuru ürünleri inceleyen, konuklara kokteyl ikramı da yapıldı.