Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, MHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Ak Parti Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen, Uğur Aydemir, Semra Kaplan Kıvırcık, MHP Manisa İl Başkanı Ömer Baysal, Ak Parti İl Başkan Vekili Ataman Taydaş,  Cumhur İttifakı Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun,  Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, partililer ve çok sayıda Kula’lı vatandaşlar katıldı.

 

İlk konuşmayı yapan MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok

 

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlayan Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın temellerini attığı yeni kapı ruhu ile devam eden 24 Haziranda zirveye çıkan Cumhur ittifakının değerli gönül erleri bu ittifak ne makam ne mevki için kurulmuştur. Bu ittifakın yegâne hedefi Türk milletinin ilerlemek var olması içindir” dedi.

 

Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık

 

İki parti olarak 31 Martta seçimlere gireceğiz girdiğimiz bu seçimde zaferle çıkacağımıza inanıyorum ve bu inançla azimle çalışmalarımızı yürüterek seçimleri kazanarak cumhur ittifakı adayımız Hüseyin Tosun’u Kula Belediye Başkanı yapacağız biz parti olarak buna inanıyoruz bu secimi kazanıp genel merkezlerimize başarımızı hediye edeceğiz” dedi.

 

Cumhur ittifakı Kula Belediye başkan adayı Hüseyin Tosun

 

 “Bu akşam sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu bildirmek istiyorum bu salonu bu hale getiren gerek teşkilatımıza gerek emeği geçenlere tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ben burada siyasetin içeresinde bulunduğum dönem içerisinde sürekli benle beraber olan sürekli beni destekleyen iyi günümde kötü günümde canı gönülden beni destekleyen kardeşlerime teşekkür ediyorum.   İnşallah Cumhur ittifakını hem teşkilatlarımız hem başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, ülkü ocaklarımız tam manasıyla benimsedi bu yüzden 31 Martta cumhur ittifakının zaferi göğüsleyeceğinden hiçbir şüphem yoktur” dedi. 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu toplantıda yaptığı konuşmada

 

 Hemşerileriyle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Kasapoğlu, Kulalıların milli mücadele döneminden bu yana her zaman Türkiye'nin menfaati için milli bir duruş sergilediğini belirterek, aynı duruşu 31 Mart Yerel Seçimlerinde de göreceklerini, Kulalıların bunu en son 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde ispat ettiğini hatırlattı. Önceki gün 28 Şubat postmodern darbesinin 22. yılını bir kez daha hatırladıklarını dile getiren Kasapoğlu, şunları Konuşmasında: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a 1994'te belediye başkanlığı yolculuğunda maalesef okuduğu bir şiiri bahane ederek görev süresini tamamlanmasına müsaade etmediler. O süreçte tankları Sincan'da yürütüp, "balans ayarı veriyoruz" dediler. Aradan zaman geçti ve bu millet esas ayarı onlara verdi. Şimdi onlar bu milletin özgür iradesiyle tarihe gömüldüler. İnşallah 31 Mart'ta bir kez daha sizlerin iradesiyle tarihe tekrar gömüleceklerdir. ”dedi.