İmza törenine Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Aksa Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran, Manisa Büyükşehir ve Kula Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı.

İmza Töreninde konuşan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Kulaya doğalgaz gelmesi için 2013 yılın dada girişimler yapılmış fakat sonuç alınamamış 2014 yerel seçimleri sonrasında göreve geldiğimde Kulanın mutlaka doğal gazla buluşturulması gerektiğini bildiğim için bu güne kadar tüm gelişmeleri takip ettim.

Tosun 22.10.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan ve mevcut merkez nüfusu 20 Bin ve üzeri ilçelere de doğalgaz ulaştırılması kapsamındaki çalışmalar sonrasında BOTAŞ ın Kulaya Doğal gazı getireceği terfi hattının boruları döşeme işlemlerini başlatması sonrasında Aksa Manisa Doğal Gaz Dağıtım aş ile görüşmelerimize başladık kendileriyle ortak noktalarda buluştuk ve bugün imza aşamasına geldik, sizlerin huzurunda imzalar atıldı inşallah 28 Temmuz 2018 günüde Zaferiye Mahallesi, Divit caddesinde ilk kazmayı beraber vurmayı heyecanla bekliyorum dedi.

 “Doğalgaz, Kula’nın Tüm Merkezi’ni Kapsayacak”

Kula için bugünün tarihi bir gün olduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Isınma türlerinden olan Doğalgaz artık ısınmada konfor olarak öne çıkıyor. Artık şehirlerde ve kentlerde doğalgaz olmaması eksiklik olarak kabul ediliyor. Maddiyat açısından da doğalgazın ucuz olması tercih edilmesinde en önemli faktörlerin başında geliyor. Bizde doğalgazın sağladığı kolaylıklarında dolayı doğalgazı Kula’ya getirmek için çok uğraştık. Kula hava kirliliğinden kurtulmuş olacak. Bizler buralara kolay gelmedik. Her zaman çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarımıza rahat ve konforlu hayatı daha iyi nasıl sunarız, Kula’yı bir adım daha nasıl ileri götürürüz bunların üzerinde çalışmalar sürdürüyoruz. Doğalgaz inşallah en kısa zamanda 28 Eylül 2018 tarihinde Zaferiye Mahallemizden başlayarak tüm mahallemize ulaşacak. Hepimizin hedefimiz 2019’un ilk altı ayında doğalgazı Kula’ya vermek.

  Kula’ya Çevreci bir yakıt olan Doğalgazın diğer yakıtlara oran daha konforlu ve temiz bir ısınma sistemi olduğunu ifade eden Aksa Doğalgaz Manisa Bölge Müdürü İbrahim Başaran; “2018 yılı içinde Kula şehir merkezine doğalgaz dağıtım hattı döşemesi çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız. Teknik incelemelerimizi tamamladık ve Kula Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Tosun ile birlikte sizlerin de huzurunda protokol imzalıyoruz. Aksa Doğal Gaz tarafından alt yapı çalışmaları, Kula Belediyesi tarafından da üstyapı çalışması tamamlandığında Kula’ya doğalgaz verilmesi planlanmaktadır. Doğalgaz ilçeye geldiği zaman yalnızca ısınma sistemi değil ayrıca bir iş sahasını da Kulaya getirmiş olacak.  Anlaşmamız hem Kula’ya hem de bize hayırlı uğurlu olsun” dedi.