Ramazan Ayının birleştirici ve manevi atmosferini Kulalı vatandaşların yaşamasını amaçlayan etkinlikler oluşturma gayretinde olduklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Nerede o eski Ramazanlar diye başlayan her söz bizlerin eskiye olan özlemini anlatmaktadır. Millet olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz, birlikte dik durmamız gereken bu günlerde, Kulalı hemşerilerimizin bu özlemini bir nebze de olsa dindirmeyi amaçlıyoruz. 19 Mayıs Cumartesi günü başlayacak olan etkinliklerimiz, Ramazan Ayı boyunca Yunus Emre Kent Meydanında sürecek, hep birlikte o eski ramazan tatlarını yasacağız. Osmanlı revak mimarisiyle kent meydanında oluşturulacak açık hava mescidinde teravih namazlarımızı eda ederken, gecenin manevi atmosferini; sohbetler, ilahiler, kasideler, Kutlu yolun ilk yolcuları oyunu ve en önemlisi Kuran-ı Kerim dinletileriyle eski ramazanların tadını yeniden yaşayacağız.

Kutlu Yolun İlk Yolcuları 15 Haziran Gecesi Sahnede

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Yunus Emre Kent Meydanında özel tiyatro oyunları ile İslamiyet’in doğuşunu anlatan oyun sergileyeceklerini söyledi. Başkan Tosun, “Kent Meydanında sergilenecek olan İslamiyet’in Hz. Muhammet (s.a.v) önderliğinde doğuşu, yayılması ve ilk Müslümanların çektikleri cefayı anlatan tiyatro gösterisi sahne alacak. Tiyatroda oyunu içerisinde Medine’ye hicret ve Mekke’nin fethi de yer alacak.” dedi.

Her Akşam Başka Bir Mahalledeyiz

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tolsun, Ramazan Ayı boyunca her akşam başka bir mahallede iftar yapacaklarının altını çizen Başkan Tosun açıklamasında, “Ramazan Ayı boyunca mahallelerimizi ziyaret edecek ve mahalle sakinlerimiz ile birlikte iftar yemeklerinde buluşacağız. Her akşam başka bir mahallede bir parça ekmeği bölüşmenin, bir bardak çayı sohbet eşliğinde içmenin hazzını yaşayacağız. İçerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı, kardeşliğin ve birlik olmanın önemini bizlere bir kez daha göstermektedir. Hep birlikte daha güzel günleri yaşamak, bir olmak, güçlü olmak için tüm Kulalı hemşerilerimizi etkinliklerimize davet ediyor, Ramazan Ayının hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.