23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'da bu yıl evlerden kutlanarak, salgının yayılmasının önüne geçmesi hedefleniyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl evlerde ve balkonlardan kutlanacak. Kutlamalar kapsamında vatandaşların ve çocukların bayram havasını yakalamaları Milli ve manevi duyguları yaşayabilmeleri için Kula Belediyesi 1000 Türk Bayrağı dağıttı.

23 isan akşamı evlerin balkonlarından okunacak İstiklal Marşı'na vatandaşların bayraklarla eşlik etmesi istediklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Türkiye bu güne kadar Kovit-19 virüsü ile başarılı bir mücadele sergiledi. Bu başarının sürdürülebilmesi, vatandaşlarımızın salgından etkilenmemesi için bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı balkonlardan kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığının en önemli göstergesi olan Ay-Yıldızlı bayraklarımızı vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Her koşulda Milli birlik ve beraberliğini koruyan, her türlü felakette bir yumruk olmasını bilen aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımı kutlu olsun diye konuştu.

Başkan Tosun sosyal medyadan yaptığı davette, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 21.00’de tüm hemşehrilerimi Ay-yıldızlı bayrağımızla balkonlarından, pencerelerinden İstiklal Marşımızı söylemeye davet ediyorum." dedi.