Kula halkının nabzını ölçmek ne konuşuluyor dertlerini sıkıntılarını sorunları dinlemek araştırmak haberdar etmek Kula'da gazeteci olarak bu mesleği yapan arkadaşlarla bizlerin görevidir.

Bugünlerde Kula sokakların da konuşulan konu ise Kula Belediye Başkanı’nın eski Belediye Başkanlarının yakınlarının cenaze namazlarına katılmaması konuşulyor.

Kula Belediye Başkanlığı koltuğunu paylaşmış kişilerin aynı ilçede yaşayıp bir birlerini yok sayması bir garip olay zamanın da Belediye Başkanlığı için yarışmış olsalar da sonuçta Kula’da beraber yaşıyoruz. Kula’da siyaseti en tabandan en üstüne kadar yapılıyor. Âmâ seçim bittikten sonra herkes sokakta bir birine selam veriyor selam alıyor.

Ama Kula Belediye Başkanı ise Kula Belediyesi’nden cenaze namazına gideceğim diye çıkıyor,camileri şaşırıyor Kurşunlu Camii yerine şah Süleyman camisine gidiyor.

 Kula Belediye Başkanı’nın danışmanlarında mı bir sıkıntı var. Yoksa kendisinde mi? Çözemedik...

Ne olursa olsun siz bir Belediye Başkanısınız aynı makamı paylaştığın kişilerin iyi gününde de kötü gününde de yanında olmak zorundasın olmazsanız bu sizin ayıbınızdır.