Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un yayınladığı

                                         Bayram mesajı:

                                      "Sevgili Kulalılar!

 

Dinimizin rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, Birlikte muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz. Bayramlar toplumsal barış için sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile eşsiz bir fırsattır.

Bayramı acı içinde umutsuzluk içinde gözyaşı içinde yaşamak durumunda olan kardeşlerimizin bu bayramın yaralarına merhem olmasını Allah’tan temenni ediyorum.
Millet olarak birliğimizin beraberliğimizin kardeşliğimizin toplumsal barışımızın adeta test edildiği bir süreçten geçiyoruz. Biliyoruz ki bu topraklarda asırlardan beri var olan kardeşlik iklimi hoşgörü iklimi bugüne kadar tüm sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarmıştır.

Zira bu topraklar Yunus Emre’lerin, Mevlana’ların, Hacı Bektaş-i Veli’lerin sevgi hamuruyla yoğrulmuştur. Ben bu duygular içinde Kula’da ve Kula dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın, tüm İslam aleminin mübarek Ramazan  Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Bu güzel bayram coşkusunun ocaklarımızı, gönüllerimizi şenlendirmesini temenni ediyorum. İyi bayramlar."