Bakan Kasapoğlu Kula’da yapılacak olan yatırımlarla olarak Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarını Kula’ya gönderdi.

Kula’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz ve Genel Müdür Yardımcısı ilk olarak Kula Kaymakamı Kemal Duru’yu ziyareti sonrası Kaymakamla birlikte Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette bir süre Belediye başkanı ile görüştükten sonra Kula’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan yatırımlarla ilgili görüş alış verişlerinde bulunuldu. Genel Müdür Kaymakam ve Belediye Başkanı birlikte ilk olarak eski kütüphaneye giderek incelemelerde bulundular, yapılan görüşmeler sonrasında bu binanın yıkılarak yerine bodrum artı üç katlı gençlik merkezinin yapılmasına karar verdiler.

GENÇLİK MERKEZİ ESKİ KÜTÜPHANENİN YERİNE YAPILIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz “Eski kütüphane çok merkezi bir noktada bizim konseptimize uygun bir yerde gençlerimizin tam olarak ayak altında denilebilecek bir noktada her yaştan insanın zorluk çekmeden uğrayabileceği bir yer buranın yöresel mimariye uygun tarzda projelendirilip en hızlı şekilde hazırlayıp Kula’nın evladı olan Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na arz edeceğiz, Bu hafta içerisinde teknik ekiplerimiz gelerek yapılacak olan bina ile ilgili çalışmaları başlatacaklar ve en kısa sürede de inşaatına başlayarak bitirileceğini belirtti.

Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun da hafta içi gelecek olan teknik ekibin incelemelerini tamamlaması sonrasın da bu binanın yıkımına hemen başlayarak yer teslimini Gençlik ve Spor Bakanlığına teslim etmiş olacağız, baba ocağına hizmet için düğmeye basan Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Kula’ya vermiş olduğu bu desteklerden dolayı Kula halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.