Kula Selim Sabahat  Palanduz Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan  program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda  konuşan  Kula  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen, kalkınmanın temelini her alanda eğitimin oluşturduğunu  biliyoruz .

Milli Eğitim Müdürü  Sümen, " Öğretmen ışıktır, Öğretmen güneştir, en görkemli anıtları diken, heykelleri yapan heykeltıraşlardan daha değerli bir sanatkardır, öğretmen insanı eğitiyor, çocuğa şekil veriyor  çocuk fatih oluyor, Mehmet akif oluyor, Atatürk oluyor, vatanı için şehit düşen ömer halis demir gibi kahraman şehitler oluyor, Öğrencilerimiz geçmişteki bu örnekleri biliyorlar bizler öğrencilerimizin bu başarıları yakalayacak larınıda biliyoruz  diyen Sümen  tüm eğitim camiasının Öğretmenlerimizin  meslek taşlarımızın  Öğretmenler gününü  kutluyorum dedi.

 

Konuşmaların ardından göreve yeni başlayan Aday Öğretmenlerin  yemin töreni yapıldı. 2016-2017  yılında Emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi. Programın devamında  Öğretmenler günü dolayısıyla  Kuladaki Okullarda Öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir  ve resim yarışmalarında dereceye  giren öğrencilere  ödülleri Kula Kaymakamı  Osman Güven ve  protokol üyeleri tarafından verildi.

Program Kula da  görev yapan müzik öğretmenlerinin  dinletisiyle son buldu.

24 Kasım Öğretmenler günü  programına Kaymakam Osman Güven, Belediye Başkan vekili  Vedat Yılmaz, Garnizon Komutanı vekili Kıdemli Başçavuş Nedim Yerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin İzci, , siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.