Şah Süleyman cami yanında gerçekleştirilen Kadir gecesi iftar yemeğine on bin Kula lı katıldı. İftar yemeğine  Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediye Meclis Üyeleri, Ülkü Ocakları Başkanı Mikail Bulut, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Akşam ezanlarının okunmasıyla binlerce Kulalı aynı anda oruçlarını açtı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kadir gecesi iftar yemeğine katılan binlerce Kulalı’ya birlik ve berberliğin önemli olduğunu söyledi. Yemeğe katılan vatandaşlara hitap eden Başkan Tosun, konuşmasında “Ramazan demek huzur demek, Ramazan demek küskünlerin barıştığı, dostlukların pekiştiği, paylaşmanın en üst seviyeye çıktığı birlik ve beraberliklerin arttığı kutsal günler demektir. Ramazan vesilesiyle her akşam bir mahallemizde gerçekleştirdiğimiz iftar programlarında bir araya geldik. Sizlerle soframızı paylaştık. Karşılıklı hasbihal ettik. Sorunlarınızı dinledik, çarelerini birlikte bulmaya çalıştık. Karşılıklı istişareler bulunduk. Kula’da geleneksel hale gelen Kadir gecesinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. Böyle binlerce insanın bir araya gelip, aynı anda oruçlarını açması, aynı anda, aynı duaya amin demesi kadar güzel bir şey olabilir mi?

Her sene Ramazan ayı içerisinde idrak ettiğimiz Kadir gecesinde, böyle birlerce vatandaşımızı bir araya getirmekte ki amaç, Kadir gecesinde buluşmayı geleneksel hale getirmek, bu birlik ve beraberliğimizi gelecek nesillere aktarıp, onlara bu manevi havayı yaşatmaktır. Bir tarafta Ramazan’ın gidişinin hüznünü yaşarken, bir taraftan da bin geceden daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak etmenin mutluluğunu yaşarıyoruz. Bugün aynı sofranın etrafında toplanmış, bir ve beraberiz. Ülkemizin için de bulunduğu bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Duaların geri çevrilmediği bu gecede, birlik ve beraberliğimiz için dua edelim inşallah.

 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen Belediye personellerimize, sofralarımızda bulunan ikramlar için katkıda bulunan hayırseverlerimize huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Bin geceden daha hayırlı olan Kadir gecenizi kutluyorum dedi.