CHP'den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye geçti. Konuya ilgili CHP'den ilk açıklama geldi.CHP'li Altay açıklamasında, "Demokrasinin kazanması için 15 vekilimiz istifa etti. Demokrasimiz için bu adamı atıyoruz" dedi. CHP Sözcüsü Tezcan ise, "24 Haziran'a kadar başka tuzakların da kurulabileceğini biliyoruz. Bu halede olduğu gibi bundan sonraki süreçte de CHP büyük demokrasi davasını zafere ulaştırmak için CHP gerekli her adımı atacaktır" diye konuştu.

İYİ Parti'nin seçime girip giremeyeceği tartışılırken CHP ve İYİ Parti,( B ) planını hayata geçirdi. CHP'den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye geçiti . İYİ Parti'nin grup kurmasıyla seçime girmesi sağlanacak.

İSİMLER BELLİ OLDU

 Türkiye Büyük Millet Meçlisinde  gurup kuran İyi Partinin Millet Vekilleri Belli oldu.

 Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.

Kaynak : karar.com