Kent Meydanındaki Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen  ve Şube MÜDÜRLERİNİN çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama programı, daha sonra Mehmet ve Hüseyin Tosun ilkokulunda devam etti. Programın açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Öğretmen ve Öğrencilere yaptığı konuşmada, programa Kaymakam Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin İzci, İbrahim Özel, diğer okul müdürleri, öğrenciler, velileri ve öğretmenler katıldı.

Sevgili öğrencilerimiz hiç merak etmeyin. Bizler, sizler için buradayız.  Sizleri iyi bir insan, mutlu bir insan  iyi bir Yurttaş olarak yetiştirmek istiyoruz. Allah sevgi ve saygısını Sahip olduğu Değerleri bilen ve bunları davranış haline getiren… Vatan Aşkı ve sevgisi, Millet Sevgisi ile donatmak istiyoruz. Yeter ki sizler isteyin.

Sizlerin , Başarılı olması  için dikkat etmeniz gereken bir kaç  kural  var. Bunlar;

  1. Kendinize gerçekçi bir hedef belirleyin. 2. Başarılı olacağınıza önce kendiniz inanın.3. Planlı ve Kararlı bir şekilde çalışın.

                Değerli öğretmenlerim ve sevgili öğrencilerim. Sizler bu hafta birbirinize ve okulunuza kavuştunuz. Bu ilgi ve istek sizlerde varken başarılı olmamak diye bir mazereti asla kabul etmiyorum. Birbirinize kucak açın, bir birinizi sevin ve saygı duyun. Tabii ki çok  çalışın Durmadan çalışın Dostumuz az ve de düşmanımız çok  Güçlü olmak ancak çok çalışmakla olur  Çok Değerli öğretmen arkadaşlarım  Mesai arkadaşlarım  Biliyorum ki;

Eğitimin yükü bizim omuzlarımızdadır. Eğitim işini birilerine havale etmeden, asla mazeretler üretmeden Çözüm odaklı  Güler yüzlü  görev ve sorumluluk bilinci içinde, ne aldığından öte; ne verdiğine bakarak  ve yüreğinizi ortaya koyarak çalışacağınıza güvenim tamdır. Çünkü bu nesil bize emanet edilmiştir. sizinde bu emanetin sorumluluğunu en iyi bildiğinize inancım da  tamdır dedi.

Kula Kaymakamı Kemal Duru da İlk öğretim haftasının başlaması dolayısıyla  yaptığı konuşmasında 2018-2019 yeni öğretim yılının Hayırlı olmasını diliyorum, geçtiğimiz yıldaki sınavları Manisanın diğer ilçeleriyle kıyaslayarak  Kulanın daha iyi sıralamada olması gerektiğini bunun içinde  Eğitim alt yapısının eksikolmadığını söyleyen duru Öğretmenlerden bu yıl daha fazla özveri isteyerek önümüzdeki yıl daha başarılı olunmasını istedi.

Konuşmalar sonrasında Tören, Okul Öğrencilerinin şiir okumaları ve hazırladıkları  halk oyunlar ile devam etti.