Yaz tatilinin bitmesiyle 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk ders zili bugün çaldı. Kula’da 48 eğitim kurumunda toplam 6541 öğrenci, 604 öğretmen ile 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı.

 

Kula Vali Muzaffer Ecemiş ilkokulda yapılan törene Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Şube Müdürleri İsa Ekiz ve Hüseyin İzci, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Kaymakam Duru yaptığı konuşmada “Değerli öğretmenlerim ve sevgili öğrencilerim, sizler bu hafta birbirinize ve okulunuza kavuştunuz. Bu ilgi ve bu istek sizlerde varken başarılı olmamak diye bir mazereti asla kabul etmiyorum, birbirinize kucak acın birbirinizi sevin birbirinize saygın duyun.

Çok çalışacağınıza ailenizin gururu olacağınıza okulunuzun ve ilçemizin, ülkemizin gururu olacağınıza güveniyorum ve inanıyorum. Bu duygu ve düşünceler ile hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor yeni eğitim yılının her türlü olumsuzluk ve kazalardan uzak olmasını başarılı geçmesini diliyorum” dedi.

 

17 Ocak 2020'ye kadar devam edecek birinci dönemde 18-22 Kasım tarihleri arasında ara tatil yapılacak. İkinci dönem 3 Şubat 2020'de başlayacak ve ikinci döneme ait ara tatil ise 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak.