Dünya 8 Mart kadınlar günü dolayısıyla Cumhur İttifakı Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun Akar Tekstili ziyaret etti.

 

Kula Kent Meydanı kültür merkezinde yapılan programda 8 Mart dünya kadınlar Günü Dolasıyla Akar Tekstil’de 280 Bayan çalışanın Kadınlar Gününü kutladı.

 

Programa MHP Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sabuncuoğlu, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Deveci, Partilerin kadın kolları üyeleri katıldı.

 

Cumhur İttifakı Kula Belediye başkan Adayı Hüseyin Tosun iki yüz seksen kadına yaptığı konuşmada “Kadınlar yeryüzündeki dengelerin korunabilmesi açısından son derce önemli bir yere sahiptir. Gelecek nesillerin saygılı, sevgili, vatanını ve milletini seven birer hayırlı evlat olarak yetişmesinde kadınların önemi tartışılamaz. Hepimizin üzerinde bir kadının emeği vardır. Kadın demek vatan, millet, bayrak demektir. Toplumun her kesiminde ve üstlendiği her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluğunu yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Ailenin, toplumun ve devletin temelini oluşturan kadınlarımızı her alanda desteklemeli ve arkasında olmalıyız” dedi.

 

Hüseyin Tosun daha sonra Akar tekstil ile ilgili yaptığı açıklamada “2014 yılında sizlerin desteği ile biz başa geldik Kula’da yapılanları görüyorsunuz vizyon demiştik artık Kula merkez değil mahalle mahalle büyük her yerin alt yapısıyla üst yapısıyla Kula’nın vizyonu oldu. Biz bundan mutluyuz çünkü bizler sizin vermiş olduğunuz oyları nankörlük etmedik o günden bu güne kadar de gecemize gündüzümüze katarak teşkilat mensuplarımızla, meclis üyesi arkadaşlarımızla bu güne kadar çalıştık.

Her şeyi bir kenara bırakın en son tekstil olayı vicdanen bizi o kadar çok rahatlattı ki, o kadar bizi huzurlu kıldı ’ki.

 Bu tekstilin ne zorluklarla buraya geldiğini benden çok daha iyi biliyorsunuz Kula’nın istihdam konusunda ki sıkıntıları büyüktü her gün belediyeye geldiğimde beş kişi on kişi iş istemeye geliyordu işin adresi artık belli oldu. Artık insanların ailesinden ayrılmasına gerek kalmadı.

 Çünkü Kula’da çok büyük bir iş imkânı var Allah nasip etti şu tekstille alakalı kitap yazsam yazabilirim. Buradan bir müjde daha vereyim çok yakın da bir protokol daha imzalayacağız bunu sizlerde göreceksiniz.