‘Haydi Kadınlar Manisa’nın ilçe ayağı olan ‘Haydi Kadınlar İlçelere’ projesi kapsamında Manisa merkezinde yaşayan kadınlar Kula ilçesini gezdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Manisa’da yaşayan kadınların şehri tanıması amacıyla başlattığı ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya projesinin ikinci ayağı olan ‘Haydi Kadınlar İlçelere’ projesi kapsamında Manisa merkezinde yaşayan kadınlar Kula ilçesini gezdi. Tabduk Emre ve Yunus Emre Türbesi, 3 bin yıllık jeolojik kalıntılar, Peri Bacaları gibi ilçenin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı bulan kadınlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a kendilerine sağladığı imkanlar nedeniyle teşekkür etti. İlçeyi turlayan kadınlar, cep telefonlarıyla Kula’nın güzelliklerini fotoğraf ve video çekerek ölümsüzleştirdiler.

Akşam saatlerine kadar devam eden gezinin ardından kadınlar, hatıra fotoğraflarıyla anı ölümsüzleştirirken, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen otobüslerle Manisa’ya döndüler.