Görev Dağılımı Sonrası GYD Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı. Görev dağılımı şu şekilde:

 

Manisa Gazeteciler Ve Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan İsmail Aydın, Başkan Yardımcısı ve Vekili Alaettin Yakın olurken, Teşkilat Başkalığına Ramazan Duman ile yeniden devam denildi.

 

Yönetim Kurulunda Saniye Kulalı Genel Sekreter, Müslim Oğuz Başkan Yardımcısı Kültür İşleri, Seyfettin Ayakyay Başkan Yardımcısı ve Dış İşler Sorumlusu, Muhasip (sayman) M. Ali Erbaş olurken, Onur kurulu Başkanlığına Ümit Taydaş, Yardımcısı Yusuf Kıyışkan, Üye olarak Feridun Taşdemir, Denetleme Kurulu Başkanlığına Zekai Şahin, Yardımcısı Mehmet Aktürk, Üyeliğe ise Süleyman Üstündağ seçildi.

 

H.Dilek Delier Tanıtım ve Medya, İpek Koç Halkla İlişkiler, Cumhur Köseoğlu Yayın Kuruluşlarından Sorumlu, Süleyman Başar Spordan Sorumlu, Şentürk Hoşgül İllerdeki Teşkilatlardan Sorumlu Üyeler olarak görev aldılar. Betül Yılmaz Özel, Uğur Kulaşen, Harun Kayrakçı ise listede Yönetim Kurulu Üyeleri olarak yer aldılar.

 Başkan Yardımcısı ve Vekili Alaettin Yakın; Manisa Basını nı omuz omuza sahip çıkacağız

Başkan Yardımcısı ve Vekili Alaettin Yakın; "yapılan seçim sonrasında derneğin faaliyetlerin ne kadar demokratik bir çerçevede gerçekleştiğini ifade ederek, bizler başkanımız İsmail Aydın ile birlikte gerçekten bu işe gönülden yıllarını vermiş basın mensubu arkadaşlarımızın haklarının aranması adına yola çıktık. Bu davada yılmadan yine başkanımız ile koşturmaya devam edeceğiz. Bizler her platformda bizleri savunan bir başkan ile birlikte omuz omuza hareket etmenin bir şans olduğunun farkındayız. Federasyonda da diğer platformlarda da basın çalışanlarımızın haklarını çekinmeden savunan bir başkana sahip olmanın mutluluğunu gönülden hissediyoruz. Bizim düşüncelerimiz de bu yönde ve sonuna kadar yönetim olarak aynı çizgide koşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Aydın, “Bizler Basın Emektarlarının Haklarının Yenilmesine Müsaade Etmeyeceğiz”

 

 

 

Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası güven tazeleyen Manisa Gazeteciler Ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın, yönetim kurulu üyelerine teşekkür konuşması yaptı.

  1. Yönetim kurulunun görev dağılımının belli olması sonrasında yeni yönetime görevlerinde başarılar dileyen Aydın, yapılacak çalışmaların basın sektörünün hayatlarına etki edecek, gönüllerine dokunacak çok önemli çalışmalar olduğuna vurgu yaparak “bizler sadece üyelerimiz için değil, bu mesleğe yıllarını vermiş fakat sunulan şartlar nedeniyle kriterleri aşamadıkları için hiçbir sosyal haktan yararlanamayan ama gerçekten üreten basın mensuplarının da haklarını savunacağız. İlçelerde ve taşra bölgelerde üreten birçok arkadaşımız var. Maddi imkânların yeterli olamaması sebebiyle kendi başlarına bir oluşum kuramayan ve bir yerlerde çalıştığı halde gerçek anlamda sosyal hakları kendilerine tevdi edilmeyen, basın emektarlarının da haklarını savunacağız” diye konuştu.

 

Basın Görev Aldığı Her Platformda Hak Ettiği Değeri Görmeli

 Başkan Aydın, Federasyon ile koordinasyon içinde birçok projeye imza atacaklarını ifade ederek, basının çalışmalarında hak ettiği değeri görmesi için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini söyledi. Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Aydın, "bu yıl içerisinde (HEGEM) Şiddetle Mücadele Vakfı ile ortak olarak projeler yürüteceğiz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Bu kapsamda da 20 BİN kitap dağıtacağız. Toplumda şiddetin önlenmesi adına her türlü çalışmaya destek vereceğiz” diye ifade etti.

 

Basın mensuplarının da şiddetten etkilendiğinin altını çizen Aydın, bu anlamda da gerekli adımların atılacağını, basın mensuplarının çalıştığı ortamlarda gerekli saygıyı görmediğine de değindi. “Siz evinize misafir davet ediyorsunuz, oturuyorsunuz ve misafiri ayakta bırakıyorsunuz. Bu hangi anlayış ve görgü kuralında yer alır? Basın mensubu arkadaşlarımız davet edildiği programlarda herkes oturuyor, sohbetini ediyor. Benim basın emektarı arkadaşım ayakta onların sohbetinin bitmesini ve konuşmalara geçilmesini ayakta bekliyor. Biz bu sahneleri görmek istemiyoruz. Herhangi bir programda eğer basın için özel bir masa ayırılıp çalışma ortamı sağlanmadığı durumlarda basın çalışanlarımızın böyle bir durumla karşı karşıya kalması durumunda, tüm basın mensupları olarak konuyu gerekli platformlara taşıyarak onların hakkını savunacağımızı da belirtmek istiyorum” dedi.