Kula Belediyesi tarafından düzenlenen turnuva Jeopark sentetik futbol sahasında oynanacak olan  final maçlarıyla sona erecek. Final maçları öncesi toplanan Jeopark Futbol Komisyonu turnuva için gerekli olan kararları aldı. Turnuva komitesi  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun başkanlığında Jeopark Futbol Komisyonu bir araya gelerek Pazar günü yapılacak olan üçüncülük, dördüncülük maçı ve final maçı için hazırlıklarını tamamladı.

Pazar günü oynanacak olan final maçlarında, ilk dörde giren takımlardan Kula Belediye ve Sandallıoğlu inşaat takımları üçüncülük ve dördüncülük için saat; 16:00’da başlayacak maçta mücadele edecek. Nefeslerin tutulacağı final maçında ise Ayazören Spor ile Şoförler Odası Spor karşı karşıya gelecek. Mücadelenin ve futbol ateşinin yüksek, heyecanın hiç eksik olmayacağı maçta birincilik kupasını kaldıran takım 5 yıldızlı bir otelde 2 gece 3 gün tatil, ikinci olan takım ise günü birlik Kuş Adası gezisi ve eşofman takımı kazanacak. Saat 18:00’de başlayacak olan final maçını TFF’nin özel görevlendirdiği dört kişilik hakem heyeti yönetecek.

 

BAŞKAN TOSUN; TURNUVA HEYECANI HER YIL TEKRARLANACAK

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun yapılan komisyon toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada; "Kulalı hemşehrilerimizin özlemle beklediği bir turnuva yaşanıyor. Düzenlenen bu turnuvayı heyecan içinde takip eden futbolseverlere dostluk ve kardeşlik için, sahada top oynayan sporcularımıza gösterdikleri bu başarılı performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Her yıl tekrarlanarak devam edecek turnuvanın gelecek yıl daha da yükseleceğine inanıyor, daha fazla takımın bu turnuvaya katılacağını inanıyorum. Final öncesi finale kalan dört takımımıza başarılar diliyor ve kazananın dostluk ve kardeşlik olduğu maçların oynanması temennisinde bulunuyorum" dedi.A