Kula Kültür merkezindeki açılışa Kula Kaymakam vekili Selendi Kaymakamı Mehmet Can İrdelp, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Garnizon Komutanı Emre Aydoğmuş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İhsan Serin, Emniyet Müdür Vekili Mustafa Yıldırım, Kula İlce Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

"Ethem Tem Ulusal Fotoğraf Yarışması" ile Afyonkarahisar'dan İzmir'e kadar uzanan Zafer Yolu üzerinde gizli kalmış tarihsel dokunun gün yüzüne çıkarıldığını belirten Milli Eğitim Müdürü  Adem Sümen Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve Atatürkçü Düşünce derneği ile ortaklaşa hazırladıkları projeye Türkiye genelinden 1250'i aşkın başvuru olduğunu, Jüri değerlendirmesinden sonra dereceye giren 35 fotoğraf sergilenmek üzere hazırlandı. Afyonda Sergilenen eserler daha sonra Kurtuluş günü nü kutlayan İl ve İlçelerde sergilenmeye başladı. Kulanındı kurtuluş günü olan 4 Eylül yani bugün Belediye başkanımız Hüseyin Tosun un destekleriyle 35 eser ilçemizde sergilemeye başladı dedi.

Sümen 35 seçilmiş eserin Afyondan Kulaya gönderen Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve afyon ADD Başkanı Veli Cengiz de teşekkür ediyoruz dedi. Sergiyi gezen protokolde emeği geçenlere teşekkür etti.