Kula AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, 19 Ekim Muhtarlar Gününü yayımladığı bir mesaj ile kutladı.

 

Muhtarlık vazifesinin demokrasinin ve halka hizmet etmenin en temel unsuru olduğunu belirten AK Parti Kula İlçe Başkanı Palabıyık, mesajında “Muhtarlık kurumu, demokrasimizin ve devlet yönetimimizin en temel yapı taşlarından biridir. Mahalle ile Kurumlar ve yerel yönetimler arasında köprü olma görevini üstlenen Muhtarlarımız, verdikleri hizmet ile yaşanabilir mekânlar, yaşanabilir bir hayat sunma çabalarının temsilcileridir.” dedi.

 

 

Palabıyık, “Devlet - millet bütünleşmesinin tesisinde başrolde olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanması, sorunlarının çözüme kavuşturulmasında da olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Mahallelerinde, devlet ile vatandaş arasında birer köprü olan muhtarlarımız ise, ülkemizin dört bir köşesinde, devletimizin gören gözü, tutan eli olarak çok önemli bir vazifeyi yerine getirmektedir. Hiç şüphesiz, muhtarlarımız bu önemli vazifelerini hakkıyla yerine getirebilme imkânına, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği teveccüh sayesinde kavuşmuştur. Bilindiği üzere, muhtarlarımızın en üst düzeyde kabulü, hem hak ettikleri konuma ve değere kavuşmalarına hem de demokrasimizin güçlenmesine, kökleşmesine ve sağlıklı bir temele oturmasına vesile olmuştur. İşte, 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlamaları, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde atılan önemli bir demokrasi adımı, büyük bir demokrasi bayramıdır. 19 Ekim, devletin millete bakışıdır. Demokrasiye, yerel değer ve dokulara, tabana uzanan şefkat elidir. 19 Ekim, devletin vatandaşı merkeze alması ve onları en büyük değer olarak, efendi olarak görmesidir.

 

Hülasa, devlet - millet bütünleşmesinin en bariz göstergesidir. Bu sayede, muhtar kardeşlerimiz, vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerini anında ilgili noktalara ulaştırabiliyor, meselelerini çözüme kavuşturabiliyor. Türkiye’nin çehresi bu sayede değişiyor; mahalle mahalle, kasaba kasaba, şehir şehir gelişiyor, kalkınıyor, büyüyor. Gencinden yaşlısına, işçisinden memuruna, muhtarından Cumhurbaşkanımıza, Büyüyen Türkiye mimarı olan herkese selam olsun. Devletimiz kaim olsun; devlet-millet el ele, 2023’te büyük Türkiye yolculuğumuz daim olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, başta İlçemizde görev yapan muhtarlarımız olmak üzere, halkımızın hizmetkârı, başımızın tacı tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Günü” nü tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.” diye konuştu.