Kula Kaymakamı Osman Güven, okullarında başarılı olan öğrencilerin evlerine giderek onları aileleri ile birlikte ziyaret ediyor. Kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Bekir Sadice Keleşoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Raziye Buğurcu’yu Hayallı mahallesinde ki evinde ziyaret etti.

Hayallı mahallesinde oturan öğrenci ve ailesi ile birlikte iftar da bir araya gelen kaymakam Güven, öğrenciyi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Okullarında başarılı olan öğrencilere ziyaretlerin devam edeceğini ifade eden kaymakam Güven, “başarılı öğrencilerimizi aileleri ile birlikte ziyaret ederek hem onları tebrik ediyor, aynı zamanda ailelerinin yanında onları onurlandırmayı düşünüyoruz. Bu davranışlarımız ile diğer öğrenciler arasında teşvik oluşacağını umuyoruz. Diğer okullarda ki başarılı öğrencilere ziyaretlerimiz devam edecek ”dedi.

İlçe milli eğitim müdürü Adem Sümen, verdiği bilgilerde şunlara değindi: “bakanlığımız kendisine bağlı okullara kitaplar gönderdi. Gönderilen bu kitapları pansiyonda kalan öğrencilerimiz okudu. İlçemizde bulunan 3 pansiyonlu okullarda kalan öğrenciler arasında kitap okuma yarışması yapıldı. Okulunda birinci olan öğrenciler arasında ilçe genelinde de bir yarışma yapıldı. İlçe birincisi olan öğrencimiz il genelinde 17 ilçenin katılımıyla oluşan okuma yarışmasına katıldı. İlçemizde birinci olan kızımız il genelinde 17 ilçe arasında yapılan kitap okuma yarışmasında da birinci oldu. Kendisini tebrik ediyor, başarılanının devamını diliyorum” dedi.