31 Mart 2019 yerel seçimleri için oy kullanma işlemi 08.00’de başladı. Sabahın erken saatlerin de vatandaşlar oylarını kullanmak için sandıklara gelirken siyasi parti temsilcileri de oylarını kullandılar.

Cumhur ittifakına bağlı siyasi parti temsilcileri de Kula’da değişik noktalarda oylarını kullandılar. Cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 1126 nolu sandıkta oyunu kullandı, Kula Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Kula Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık Jeopark Ortaokulunda,  Milliyetçi Hareket Partisi Kula Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sabuncuoğlu ve Ak Parti Kula Kadın Kolları Başkanı Hatice Deveci de Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde oylarını kullandılar.

Cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi Kula Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tosun Hacı Ömer Özboyacı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde oyunu kullanırken yaptığı açıklamada;

“Kazanan Kula olsun”

Biz seçim çalışmalarımızı tamamlayarak bugün seçim için son görevimizi huzurlu bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız  süresince vatandaşımızla yaptığımız ve yapacağımız projelerimizi anlatarak seçmenlerimizin oyuna talip olduk. Bire bir diyaloglar kurarak dertleşme ve sohbet etme şansı bulduk. Şimdi sıra vatandaşımıza geldi onlarda sandıklara giderek inanıyorum ki hem Kulamız için hem Manisa’mız için hem de ülkemiz için en doğru kararı vereceklerdir,  diye konuştu.